نوسازی ۳۶۱ مدرسه توسط گروه های جهادی


به گزارش خبرآنلاین البرز؛ سرهنگ‌پاسدار " محمد فلاحتکار" روز سه شنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این مدارس در اجرای طرح شهید عجمیان بازسازی شده اند.

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه البرز گفت: ۳۰ پروژه آبرسانی در حالی که برای اجرای آنها ۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده بود با کمترین هزینه انجام پذیرفت.

وی بیان کرد: اجرای ۱۹ پروژه آسفالت روستایی با استفاده از قیر رایگان دولت، اهدای ۷۲۵ سری جهیزیه ، برگزاری جشن عروسی برای ۲۵۲ زوج ، توزیع ۱۷۰ هزار بسته معیشتی در مناطق محروم از دیگر اقدامات گروه های جهادی البرز در سال گذشته بوده است.

فلاحتکار اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان امسال طرح خانه دوست کجاست برای شناسایی خانه های محرومان و تعمیر منازل و کالاهای اساسی آنان در البرز اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه همچنین در سال گذشته ۱۱ پروژه بهسازی راه روستایی داشتیم، گفت: ۲ هزار و ۱۵۲ مورد تسهیلات خانگی سال گذشته به نیازمندان البرز پرداخت شد که در کنار آن ۷۴۷ نمایشگاه عرضه مستقیم تولیدات خانگی برای حمایت بیشتر در این زمینه داشتیم.

فلاحتکار، اعزام پنج هزار و ۶۰۰ مبلغ به مناطق محروم ، ۲۵۳ تیم پزشکی ، کاشت ۶۸ هزار نهال ، بازسازی ۶ پروژه گلزار شهدا ، راه اندازی ۴۳۵ صندوق قرض‌الحسنه توسط پایگاه های بسیج را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی البرز در سال گذشته برشمرد.

وی گفت: هرجا که همراهی مردم را داشتیم موفق عمل شده چنانچه در شیوع بیماری کرونا دیدیم با همراهی ، بسیج در تهیه بسیاری از اقلام بهداشتی از جمله ماسک اقدامات موثری انجام شد.

فلاحتکار اضافه کرد: حضور گروه های جهادی بسیج در هنگام بروز حوادث طبیعی در کنار مردم را در این زمینه می توان مورد اشاره قرار داد.

راه اندازی ۳۲ کارگاه اشتغال در البرز

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه البرز در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغالزایی پرداخت و افزود: بر این اساس سال گذشته ۳۲ کارگاه اشتغال به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال در این استان راه اندازی شد.

فلاحتکار گفت: صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی در سال گذشته داشته است.

وی یادآورشد:آزادی ۱۰۵ زندانی ، توزیع ۱۹ سری لوازم التحریر در مناطق محروم ، ساخت ۱۴ باب منزل ، تکمیل ۳۹۱ باب منزل مربوط به محرومان از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان البرز در سال گذشته بوده است.

فلاحتکار گفت: در بحث بازآفرینی شهری همراه هستیم و در نهضت ملی مسکن برای هزار هکتار زمین ورود خواهیم داشت.

ویژه برنامه های بسیج سازندگی البرز در سال‌جاری

فلاحتکار در ادامه به ویژه برنامه های این نهاد مردمی در هفته بزرگداشت بسیج سازندگی اشاره کرد و افزود: در این هفته هفت کارگاه اشتغال ، پنج نیروگاه خورشیدی، سه بازارچه خرد خانگی افتتاح می شود.

وی ادامه داد: همچنین در بازدید حمایتی از ۵۵ کارگاه اشتغال نیازهای آنان برای رفع مشگلات بررسی می شود.

فلاحتکار بیان کرد: رونمایی از اولین کتاب نوجوان با حضور فرمانده سپاه دیدار با خانواده شهدای جهادگر. یادمان شهدا ، انتقال و تعریض پنج کیلومتر شبکه آب ، باز سازی ۱۵ باب منزل ، افتتاح ۲ باب خانه ، برگزاری اردوهای جهادی از دیگر ویژه برنامه های هفته بزرگداشت بسیج در استان البرز است.

یک هزار و ۴۳۲ گروه جهادی از ۱۰ نفر به بالا در استان البرز فعال هستند.

46

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.