وزیر اقتصاد وعده داد/ نقشه دولت برای تغییر شرایط بورس اعلام شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، احسان خاندوزی در نشست خبری با خبرنگاران از دستور دولت برای بررسی مسئله نرخ خوراک پالایشگاه‌ها خبر داد.

وی با بیان این که نارضایتی‌های زیادی اخیرا نسبت به بازار سرمایه وجود داشته است، افزود: صبح امروز جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی برگزار و پیشنهادهای لازم برای کمک به چشم‌انداز سودآوری بورس مطرح شد.

خاندوزی با تاکید بر این که در این جلسه 4 تصمیم اتخاذ شد، بیان کرد: دستور نخست این جلسه نظارت بر رعایت نرخ سودهای بانکی بود و مقرر شد بانک مرکزی در قالب یک ابلاغیه جدید و تشدید نظارت‌ها به طور خاص، در دستورالعمل‌های جدید خود این مسئله را پیگیری کند.

خاندوزی عنوان کرد: موضوع دوم بحث اصلاح قانون بودجه در خصوص معافیت‌های مالیاتی صنایع بود به طوری که سازمان برنامه و بودجه موظف شد که پذیرش بار مالی طرح مجلس را به شورای نگهبان اعلام کند.

سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: همچنین دستوری توسط دولت برای اصلاح نرخ پالایشی‌ها به وزارت نفت داده شد تا وزارت نفت بررسی و تجدید نظر لازم را در حوزه پالایشی انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: محور چهارم نیز مساله خودروسازی بود که با موافقت وزارت صمت مقرر شد برای اینکه وضعیت دو خودروساز اصلی کشور در بازار سرمایه از حالت احتمال خروج از بازار به وضعیت با ثبات برسد، مصوبه لازم برلی موضوع تجدید ارزیابی خودروسازان کشور در شورای عالی هماهنگی اقتصاد به عنوان یک مصوبه قانونی مطرح شود.

خاندوزی همچنین ابراز امیدواری کرد که این 4 اقدام فوق منجر به پیام مثبت به بازار سرمایه و صنایع بورسی شود.

برنامه دولت برای کاهش نوسانات بورس

سخنگوی اقتصادی دولت همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برنامه دولت برای کاهش نوسانات در بورس، گفت: نارضایتی‌هایی که در ایام اخیر پیرامون بازار سرمایه وجود داشت، دغدغه جدی وزارت اقتصاد بود.

وی گفت: در جلسه امروز صبح ستاد اقتصادی پیشنهادات دستگاه‌های مختلف برای کمک به چشم انداز سودآوری صنایع مطرح شد.

۲۲۳۲۲۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.